Świetlica Środowiskowa zaprasza dzieci na ,,AKCJĘ LATO – 2024”

Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wraz z filiami w Biertowicach i Harbutowicach organizować będzie profesjonalne zajęcia dla dzieci, które ukończyły I klasę i są uczniami szkoły podstawowej z terenu Gminy Sułkowice.

Termin: 01.07.2024 r. do 19.07.2024 r.

Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1300.

W dniach wycieczek godziny mogą ulec zmianie, w programie zaplanowane mamy 2 wycieczki całodniowe.

Program:

– wycieczki autokarowe: Zebrzydowice – zwiedzanie dawnej fabryki obuwia, Nieznanowice – kąpielisko, Lanckorona – spacer w okolicach rynku + ruiny, Krasiejów – Park Nauki i Rozrywki, Kino w Krakowie, Tarnowskie Góry – Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Chorzów – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

– bloki zajęć rekreacyjnych i sportowych organizowane przez instruktora sportowego;

– zajęcia świetlicowe (gry stolikowe, zabawy logiczne, quizy, plenery malarskie);

– grupowe zajęcia tematyczne rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną;

– konkursy i współzawodnictwa sportowe;

– profesjonalne zajęcia profilaktyczne;

– różne inne atrakcje według pomysłów dzieci i wychowawców;

– ponadto: zajęcia z elementami dogoterapii z berneńskimi psami pasterskimi, warsztaty robienia słodyczy na naturalnych barwnikach i aromatach dawnymi metodami, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek.                                     

Zapisy:

W sekretariatach szkół znajdują się karty kwalifikacyjne, które należy wypełnić i zwrócić w szkołach lub bezpośrednio u pań wychowawczyń Świetlicy Środowiskowej. Kartę można również pobrać ze strony internetowej gminy lub świetlicy. Wypełnioną kartę należy zwrócić najpóźniej do 27 maja 2024 roku.    

Ze względu na konieczność zapewnienia właściwej liczby opiekunów, karty należy złożyć we wskazanym terminie.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na półkolonii będzie brana pod uwagę data wpływu na karcie uczestnika.

Informacje dotyczące przyjęcia dziecka na półkolonię będą dostępne od 10 czerwca br. w biurze  Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach lub pod numerem tel. 12 312-70-87.

Serdecznie zapraszamy

Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach

Bernadeta Żurek

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wraz z filiami włączyła się w gminną akcję sprzątania naszej planety. Wyruszając na akcję świetliczaki od Urzędu Gminy Sułkowice otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Uczestnicy mieli szansę zobaczyć na własne oczy skutki braku poszanowania wobec środowiska naturalnego zbierając 25 worków śmieci. Przy okazji rozmawialiśmy jak chronić nasz wspólny dom i naszą planetę  – ZIEMIĘ!