Akcja „LATO 2021”

Akcja „LATO 2021” niestety dobiegła już do końca. Na półkolonię organizowaną przez Świetlicę Środowiskową w Sułkowicach uczęszczało 168 uczestników z Gminy Sułkowice. Zajęcia odbywały się w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Półkolonią zostały objęte wszystkie miejscowości gminy. Dzieci w formie wesołej zabawy otrzymały niezwykłą porcję wrażeń z elementami edukacji oraz mogły korzystać z urozmaiconego programu zajęć, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Codziennie odbywały się zajęcia ruchowe, integracyjne, sportowe na halach i boiskach oraz placach zabaw, które były chętnie wybierane przez dzieci. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczno – manualne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, na których uczestnicy mogli wykonać łapacz snów, polepić z gliny i plasteliny, modelować balony, wykonywać składanki metodą origami, rysować, kolorować czy puszczać bańki mydlane. Uczestnicy korzystali z gier planszowych, chusty Klazna i cymbergaja. Odbył się także turniej w mini – piłkarzyki oraz kolonijna olimpiada sportowa.

Bardzo ważnym punktem zajęć była profilaktyka. Rozmawialiśmy o sposobach spędzania czasu wolnego, o przyczynach sięgania po używki i ich niebezpieczeństwu. Uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym „Nie dla alkoholu, narkotyków i dopalaczy”. Wszystkie grupy wykonały plakaty dotyczące działań profilaktycznych z zakresu alkoholu, papierosów i dopalaczy. Oglądnęliśmy również film animowany o emocjach.

Aby czas wakacyjny był spędzony bezpiecznie, w pierwszych dniach dzieci spotykały się z Policjantami z Posterunku Policji w Sułkowicach, gdzie wspólnie porozmawiali na temat bezpiecznych wakacji. Odbyło się także spotkanie z Ekodoradcą, na którym dzieci porozmawiały o ekologii oraz mogły wykorzystać wiedzę w praktyce poprzez planszową grę wielogabarytową.

Biblioteka Publiczna w Sułkowicach wraz z Izbą Tradycji w Sułkowicach przygotowała dla nas zajęcia „Wakacyjna podróż z książką” oraz „Zajęcia plastyczne o tematyce regionalnej – lepimy z gliny”. Odwiedziliśmy  egzotyczne kraje i poznaliśmy o nich wiele ciekawostek. Uczestniczyliśmy również w wirtualnej wędrówce po Sułkowicach.  

Akcja LATO nie mogła by się oczywiście odbyć bez wycieczek. W tym roku odwiedziliśmy ZOO w Krakowie, byliśmy na Górze Żar, zwiedziliśmy tam przepompownię oraz bawiliśmy się w parku linowym. Naszą najdłuższą wycieczką była Szczawnica, gdzie odwiedziliśmy pijalnię wód, odbyliśmy spacer po Szczawnicy, a chętne osoby mogły spróbować wody ze źródła Wanda, zjedliśmy pyszne lody oraz płynęliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. W każdym tygodniu byliśmy na basenie w Suchej Beskidzkiej, gdzie wspaniale bawiliśmy się w wodzie.

Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, co świadczy o tym, że dzieci dobrze się bawiły.  Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Chcielibyśmy wszystkim bardzo podziękować za pomoc w organizacji akcji „LATO 2021”, przewoźnikowi za bezpieczne dotarcie do celu, wychowawcom za opiekę, zapewnienie dobrej zabawy i bezpieczeństwa a także wszystkim współorganizatorom. Wszystkim Uczestnikom życzymy dalszych bezpiecznych i pogodnych wakacji.

Do zobaczenia!

Aby obejrzeć zdjęcia z akcji należy przejść do zakładki Galeria.

Related Post

Eko Porządki 2021Eko Porządki 2021

Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wraz z filiami w Biertowicach, Harbutowicach i Rudniku przyłączyła się do akcji WIOSENNE ekoPORZĄDKI W GMINIE SUŁKOWICE. Uczestnicy świetlicy wraz z wychowawczyniami pieszo lub busem – dzięki

Kulig zimowyKulig zimowy

We wtorkowe popołudnie 21 lutego 2023 r. Świetlica Środowiskowa w Sułkowicach wraz z filiami udała się do Doliny Chochołowskiej, największej i najdłuższej doliny pod względem tatrzańskich powierzchni, aby skorzystać z

Skip to content