JAK MIŁO SPĘDZIĆ CZAS PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ WSPÓLNIE Z DZIEĆMI?

PAMIĘTAJ: Poświęcając uwagę swojemu dziecku pokazujesz mu jak bardzo Ci na nim zależy!!!

OTO KILKA NASZYCH PROPOZYCJI JAK ZORGANIZOWAĆ RODZINNE CHWILE I CIESZYĆ SIĘ WSPÓLNYM WYPOCZYNKIEM!!!

 1. ZIMNO, CIEPŁO, GORĄCO

To chyba najbardziej znana, ale też bardzo lubiana przez dzieci domowa zabawa. Wystarczy, że schowasz jakiś przedmiot w wybranym przez Ciebie miejscu, a pozostali uczestnicy gry będą musieli go odnaleźć, korzystając z Twoich wskazówek:

 • zimno (jeśli znajdują się daleko od poszukiwanego przedmiotu),
 • ciepło (kiedy zaczynają się do niego zbliżać)
 •  gorąco (kiedy są już bardzo blisko).

Ten, kto odnajdzie przedmiot, chowa go w wybranym przez siebie miejscu i zabawa zaczyna się od nowa. 

 1. PLANSZÓWKA KOWALSKICH

Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być:

 • miłe (dostanie całus od mamy),
 • trudne (zje plasterek cytryny)
 • śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę).

Po ustaleniu zasad czas na poważną grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny wykonywali zadania solidnie – dzięki temu dziecko uczy się, że rodzice poważnie traktują reguły, a ono jest dla nich prawdziwym partnerem do prawdziwej gry.

 1. CO TU SIĘ ZMIENIŁO?

Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza wygnańca z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło? Malec w czasie tej zabawy będzie ćwiczył spostrzegawczość.

 1. RYSOWANKI – ZGADYWANKI

Zabawa polegająca na rysowaniu przez jednego z domowników fragmentu rysunku. Pozostali domownicy starają się, jak najszybciej odgadnąć, co kryje w sobie dzieło. Inną wersją są domowe kalambury z próbą pokazywania przez wszystkich po kolei postaci, zwierząt, czy bajek.

 1. ZROBIENI W DOMOWEGO BALONA

Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!

ŻYCZYMY WSZYSKIM UDANEJ, WESOŁEJ I WSPÓLNEJ ZABAWY. PAMIĘTAJCIE RÓWNIEŻ, ŻE WAŻNĄ FORMĄ SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU JEST RUCH NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. PROPONUJEMY, JEŚLI TYLKO BĘDZIE TAKA MOŻLIWOŚC WYJŚĆ NA SANKI ALBO ULEPIĆ BAŁWANA PRZED DOMEM.

Related Post

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGOWYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki świetlicowego konkursu plastycznego. Na konkurs wpłynęło 44 prac. Jury w składzie Żurek Bernadeta, Bochenek Marzena oraz Bochenek Izabela dokonało oceny prac zgłoszonych i wyłoniło 3

Skip to content