„Nudzi mi się. Pobaw się ze mną”.

Nie ma chyba rodzica, który w ostatnich dniach, w dobie pandemii nie usłyszałby takiego zdania od swojego dziecka. Na szczęście jest na to sposób! Łącząc przyjemne z pożytecznym, można sięgnąć po książki, materiały edukacyjne, gry i kolorowanki, dzięki którym wypełnimy swoim pociechom czas oraz rozwiniemy  ich zainteresowania.

Dzieci roznosi energia i potrzebują dużo ruchu, aby ją rozładować. Znane od lat zabawy w chowanego, czy w berka pozwalają spożytkować część energii. Można także urządzić bitwę na poduszki oraz rzucanie do celu. Ciekawym rozwiązaniem może być konkurs taneczny lub twister. Długi sznurek można wykorzystać do zbudowania labiryntu, który następnie należy pokonać bez dotykania linii. Można własnoręcznie przygotować grę planszową, na której po stanięciu pionkiem w określonym polu, trzeba będzie wykonać konkretne zadanie np. przysiady, pajacyki. Dobrym pomysłem będą tez zajęcia umysłowe jak gra memory, kółko i krzyżyk bądź państwa-miasta. Większość dzieci szybko się nudzi, dlatego należy wykazać się dużą kreatywnością. Jedna czynność musi mieć kilka funkcji, czyli np. rysunek, który dzieci same wykonają można go pociąć na mniejsze części, które utworzą nam puzzle. Innym pomysłem może być pokaz mody połączony z sesją zdjęciową. Interesujący może być też worek skarbów, czyli odgadywanie nazw przedmiotów.

Okres czasu wolnego warto wykorzystać na wspólne zajęcia pogłębiające naszą więź. Warte uwagi są zajęcia kooperacyjne, czyli takie, w których gracze współpracują, wspierają się, słuchają się nawzajem aby osiągnąć wspólny cel. Taką zabawą może być szukanie ukrytych skarbów, które schowa inny domownik.  Świetnym zajęciem jest lepienie z piasku kinetycznego czy malowanie palcami. Nie zapominajmy o wspólnym śpiewaniu piosenek, czytaniu książek, robieniu eksperymentów czy gotowaniu. Warto poprosić nasze dziecko o pomoc w prostych czynnościach kulinarnych, takich jak pieczenie ciasteczek, pizzy czy przygotowaniu listy potraw, które będziecie razem gotować. Jest to świetna okazja do tego, by wprowadzić dzieci mocniej w życie codzienne.

Skorzystajcie z powyższych pomysłów i cieszcie się każdą chwilą wspólnie spędzoną.

 Życzymy owocnej współpracy!

Related Post

Bal karnawałowyBal karnawałowy

W dniu 15.02.2021 w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach oraz w Harbutowicach odbyła się mini zabawa karnawałowa. Uczestnicy mogli wziąć udział w różnych i ciekawych konkurencjach, wymagających zwinności, szybkości oraz wytrwałości.

Zadania na nudęZadania na nudę

Wszystkich chętnych zapraszamy do wykonania ciekawych ćwiczeń lub niezwykłych kolorowanek, które wymagają chwili skupienia oraz dobrej sprawności umysłowej. Powodzenia! Liczba wyświetleń: 836

Skip to content