Styropianowe jajka wielkanocne

Jajka styropianowe to niedrogi  i łatwo dostępny materiał. Jest ponadto bezpieczny w pracy z dziećmi. Dużo łatwiej obchodzi się z nim niż z prawdziwymi jajkami. Podczas dekorowania najlepiej jest nadziać jajko na patyczek do szaszłyka, dzięki temu wygodniej będzie się je ozdabiać.

Jajka styropianowe malowane farbami

Aby pozbyć się struktury styropianu można na początku pomalować jajko białą farbą (plakatową lub akrylową).

Następnie malujemy na nim wybrany wzór.

Jeśli chcemy uzyskać efekt jajka kurczaczka, należy pomalować jajko na biało, zrobić żółte kółeczko lub odcisk palca i domalować cienkie czarne nóżki, oczka i czerwony dziobek.

Jajka w kolorowe groszki to również świetny pomysł.  Do robienia kropek możemy wykorzystać mały palec lub gumkę z ołówka.

Możemy też wylać farby z tubek na tackę i obtaczać w nich jajka. W efekcie otrzymamy fantazyjne wzory. Niewyschnięte  jajka można posypać brokatem.

Jajka styropianowe ozdabianie cekinami i papierowymi ozdobami

Najwygodniejszym i najprostszym sposobem przy tym sposobie ozdabiania jajek jest użycie kleju magik z aplikatorem – robimy kropkę na jajku, naklejamy na nią cekina przytrzymując go wykałaczką. Zamiennie zamiast cekinów możemy przyczepiać koraliki czy inne preferowane przez nas ozdoby.

Cekiny można także przyczepić do jajka przy pomocy szpilek. Jest to jednak metoda wymagająca nieco więcej czasu.

Poniżej prezentujemy kilka udekorowanych jajek. Powodzenia!

Related Post

EkoPORZĄDKI – cz. IIEkoPORZĄDKI – cz. II

Filie Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach również przyłączyły się do gminnej akcji sprzątania świata. Drugi rok z rzędu dzieci pokazały, że warto dbać o planetę zaczynając od swojego miejsca zamieszkania i

Skip to content