WYNIKI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO

Podczas happeningu profilaktycznego „Stop uzależnieniom i przemocy”, organizowanego przez Świetlicę Środowiskową w Sułkowicach, dla uczestników „AKCJI LATO 2022” został ogłoszony konkurs plastyczny, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na temat uzależnień  i przemocy według interpretacji dziecka. Na konkurs wpłynęło 47 prac. Przedstawiały one m.in. skutki sięgania po używki, alternatywne formy spędzania czasu wolnego zarówno pozytywne jak i te negatywne. Powołane jury wyłoniło 8 prac, które wyróżniały się na tle innych, są to:

I miejsce – Gabriela Starowicz (Biertowice)

          oraz  Tomasz Golonka (Harbutowice)

II miejsce – Julia Machowska (Sułkowice)

            oraz Krzysztof Birnbaum (Biertowice)

III miejsce – Blanka Więcek (Krzywaczka)

oraz wyróżnienia dla:

Alicja Grzybek (Sułkowice)

Anna Gąsienica – Mikołajczyk (Sułkowice)

Wiktoria Kania (Biertowice)

Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs zostały nagrodzone słodkim upominkiem a ponadto dla zwycięzców Burmistrz Gminy Sułkowice ufundował ciekawe nagrody.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości, zdolności plastycznych i chęci wyrażenia swojego zdania w tak ważnej sprawie.

Na koniec prezentujemy wiersz napisany przez jednego z uczestników:

Lata osa koło nosa, wyrzuć tego papierosa!

Każdy lekarz Ci to powie, że papieros niszczy zdrowie.

I jest na to rada taka, jeśli nie chcesz karmić raka

Tylko być jak ryba zdrowy, to po rozum idź do głowy!

Krzysztof Birnbaum – Biertowice

Related Post

Światowy Dzień KosmosuŚwiatowy Dzień Kosmosu

Z okazji Światowego Dnia Kosmosu w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach filia w Harbutowicach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne. Dzieci mogły zgłębić swoją wiedzę na temat budowy wszechświata, utrwaliły nazwy planet i

Bal karnawałowyBal karnawałowy

W dniu 15.02.2021 w Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach oraz w Harbutowicach odbyła się mini zabawa karnawałowa. Uczestnicy mogli wziąć udział w różnych i ciekawych konkurencjach, wymagających zwinności, szybkości oraz wytrwałości.

Skip to content